Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  mariannemanutd1's Rating My Rating
1
Shrek the Third 2007,  PG)
2
Shrek 2001,  PG)
3
Shrek 2 2004,  PG)
4
High School Musical 2006,  G)
5
High School Musical 2 2007,  G)
6
Jump In! 2007,  Unrated)
7
Goal II: Living the Dream 2007,  PG-13)
8
Goal! The Dream Begins (Goal!: The Impossible Dream) 2005,  PG)
9
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
10
The Terminator 1984,  R)
11
Terminator 3 - Rise of the Machines 2003,  R)
12
The Little Mermaid 1989,  G)
13
The Little Mermaid II - Return to the Sea 2000,  G)
14
Chicken Little 2005,  G)
15
Cinderella 1950,  G)
16
A Cinderella Story 2004,  PG)
17
Rodgers & Hammerstein's Cinderella 1957,  Unrated)
18
Cinderella II - Dreams Come True 2002,  G)
19
Cinderella III: A Twist in Time 2007,  G)
20
Snow White 1996,  G)
21
The Pacifier 2005,  PG)
22
Snow Dogs 2002,  PG)
23
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
24
Angel In Training 1997,  G)
25
White Chicks 2004,  PG-13)
26
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
27
Eragon 2006,  PG)
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
29
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
30
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
31
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
32
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
33
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
34
Star Trek: The Motion Picture 1979,  G)
35
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
36
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
37
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
38
Discovering the Real World of Harry Potter 2001,  Unrated)
39
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
I LOVE THIS SHOW!!!
40
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
41
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
42
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
43
Mission Impossible 1996,  PG-13)
44
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
45
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
46
Agent Cody Banks 2003,  PG)
47
Agent Cody Banks 2 - Destination London 2004,  PG)
48
The Baby-Sitters Club 1995,  PG)
49
S Club - Seeing Double 2003,  PG-13)
50
Kim Possible: So the Drama 2005,  G)
51
Kim Possible: A Sitch in Time 2003,  G)
52
Kim Possible: The Secret Files ,  Unrated)
53
High School Musical 3: Senior Year 2008,  G)
54
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
Harry Potter and the Half-Blood Prince
I SOO WANNA SEE IT!! HARRY POTTER FANATIC HERE!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments