My Favorite Movies
| Marianet's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
300 2007, R) |
|
| 2 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 3 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 4 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 5 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 6 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 7 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 8 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 9 |
Jumanji 1995, PG) |
|
| 10 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 11 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 12 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 13 |
Dances With Wolves 1990, PG-13) |
|
| 14 |
Lilo & Stitch 2003, G) |
|
| 15 |
1408 2007, PG-13) |
|
| 16 |
Avatar 2009, PG-13) |
|
| 17 |
Alice in Wonderland 2010, PG) |

















