My Favorite Movies
| mariamao's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 2 |
American History X 1998, R) |
|
| 3 |
Austin Powers: International Man of Mystery 1997, PG-13) |
|
| 4 |
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999, PG-13) |
|
| 5 |
Austin Powers in Goldmember 2002, PG-13) |
|
| 6 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 7 |
Platoon 1986, R) |
|
| 8 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 9 |
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999, R) |
|
| 10 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 11 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 12 |
The Shining 1980, R) |
|
| 13 |
The Simpsons Movie 2007, PG-13) |
|
| 14 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 15 |
Babel 2006, R) |















