Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  mariadelmaras's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
2
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
4
The Hobbit: An Unexpected Journey 2012,  Unrated)
5
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
6
Star Trek 2009,  PG-13)
7
Love Actually 2003,  R)
8
A Walk to Remember 2002,  PG)
9
The Hangover 2009,  R)
10
The Proposal 2009,  PG-13)
11
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
12
Spider-Man 2002,  PG-13)
13
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
14
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
15
The A-Team 2010,  PG-13)
16
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
17
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004,  R)
18
The Hobbit: There and Back Again 2013,  Unrated)
19
The Dark Knight 2008,  PG-13)

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. roostermckoy
    roostermckoy posted 21 months ago

    9/15 (60%) movies that I myself like (and that I've seen), not bad.