My Favorite Movies


  maria8254's Rating My Rating
1
Stark Raving Mad 2002,  R)
2
The Rundown (Welcome to the Jungle) 2003,  PG-13)
3
Strike! (All I Wanna Do) 1998,  PG-13)
4
Ginger Snaps 2000,  R)
5
American Wedding 2003,  R)
6
Crime + Punishment in Suburbia 2000,  R)
7
The Marine 2006,  PG-13)
8
Benny & Joon 1993,  PG)
9
Better Off Dead 1985,  PG)
10
My Girl 1991,  PG)
11
Back to the Future Part II 1989,  PG)
12
Back to the Future 1985,  PG)
13
Buffy the Vampire Slayer 1992,  PG-13)
14
Encino Man 1992,  PG)
15
Back to the Future Part III 1990,  PG)
16
Cry-Baby 1990,  PG-13)
17
Empire Records 1995,  PG-13)
18
Road Trip 2000,  R)
19
The Blues Brothers 1980,  R)
20
Evolution 2001,  PG-13)
21
My Girl 2 1994,  PG)
22
While You Were Sleeping 1995,  PG)
23
All I Want for Christmas 1991,  G)
24
Now and Then 1995,  PG-13)
25
The Smokers 2000,  R)
26
Ghost World 2001,  R)
27
Dandelion 2003,  Unrated)
28
The Goonies 1985,  PG)
29
She's the Man 2006,  PG-13)
30
What's Eating Gilbert Grape 1993,  PG-13)
31
Lone Star State of Mind 2002,  PG-13)
32
Be Cool 2005,  PG-13)
33
Mallrats 1995,  R)
34
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
35
The Man in the Moon 1991,  PG-13)
36
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) 2002,  R)
37
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
38
Girls Just Want to Have Fun 1985,  PG)
39
Childstar 2004,  R)
40
Dream for an Insomniac 1996,  R)
41
On the Edge 2002,  R)
42
Snow White: A Tale of Terror (Snow White in the Black Forest) 1997,  R)
43
Heartbreakers 2001,  PG-13)
44
Saved! 2003,  PG-13)
45
A Life Less Ordinary 1997,  R)
46
Beetlejuice 1988,  PG)
47
American Pie 1999,  R)
48
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
49
American Pie 2 2001,  R)
50
The Forsaken 2001,  R)
51
State's Evidence 2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments