My Favorite Movies
| margchesa's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 2 |
Pride and Prejudice , Unrated) |
|
| 3 |
Dance with Me 1998, PG) |
|
| 4 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 5 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 6 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 7 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 8 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 9 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 10 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 11 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 12 |
Ace Ventura: Pet Detective 1994, PG-13) |
|
| 13 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 14 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 15 |
Bride and Prejudice 2004, PG-13) |
|
| 16 |
Bridget Jones's Diary 2001, R) |
















