Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  marech21's Rating My Rating
1
Gattaca 1997,  PG-13)
2
Jurassic Park 1993,  PG-13)
3
The Matrix 1999,  R)
4
The Ninth Gate 1999,  R)
5
A History of Violence 2005,  R)
6
Fight Club 1999,  R)
7
Pulp Fiction 1994,  R)
8
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995,  R)
9
Starship Troopers 1997,  R)
10
Schindler's List 1993,  R)
11
Total Recall 1990,  R)
12
The Wages of Fear 1953,  Unrated)
13
Children of Men 2006,  R)
14
Amores Perros 2000,  R)
15
The Silence of the Lambs 1991,  R)
16
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)
17
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
18
Rear Window 1954,  PG)
19
The Elephant Man 1980,  PG)
20
Enemy at the Gates 2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments