My Favorite Movies
| marebear00's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Clerks 1994, R) |
|
| 2 |
Knocked Up 2007, R) |
|
| 3 |
Office Space 1999, R) |
|
| 4 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 5 |
Romeo + Juliet 1996, PG-13) |
|
| 6 |
The 40 Year Old Virgin 2005, R) |
|
| 7 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 8 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 9 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 10 |
Sin City 2005, R) |
|
| 11 |
Fear and Loathing in Las Vegas 1998, R) |
|
| 12 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 13 |
Running Scared 2005, R) |
|
| 14 |
Clerks II 2006, R) |
|
| 15 |
Super Troopers 2002, R) |
|
| 16 |
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006, R) |
|
| 17 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 18 |
Nacho Libre 2006, PG) |
|
| 19 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 20 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 21 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 22 |
Team America - World Police 2004, R) |
|
| 23 |
The Break-Up 2006, PG-13) |
|
| 24 |
Cars 2006, G) |
|
| 25 |
This Film is Not Yet Rated 2005, NC-17) |
|
| 26 |
Super 2010, R) |


























