My Favorite Movies
| marcomc2's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
There Will Be Blood 2007, R) |
|
| 2 |
Children of Men 2006, R) |
|
| 3 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 4 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 5 |
Casablanca 1942, PG) |
|
| 6 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 7 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 8 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 9 |
Easy Rider 1969, R) |
|
| 10 |
25th Hour 2003, R) |
|
| 11 |
The Shining 1980, R) |
|
| 12 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 13 |
Fear and Loathing in Las Vegas 1998, R) |
|
| 14 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 15 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 16 |
Rear Window 1954, PG) |
















