My Favorite Movies
Give list a short description
| manuwegner's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 4 |
The Da Vinci Code 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 6 |
Bad Boys II 2003, R) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 8 |
300 2007, R) |
|
| 9 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 10 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 11 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 12 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 13 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 14 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 15 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 16 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 18 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 19 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 20 |
Underworld 2003, R) |
|
| 21 |
Meu Nome Não é Johnny (My Name Ain't Johnny) 2008, Unrated) |
|
| 22 |
Brokeback Mountain 2005, R) |






















