My Favorite Movies
| Manuoconnell's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Mummy 1999, PG-13) |
|
| 2 |
The Mummy Returns 2001, PG-13) |
|
| 3 |
Definitely, Maybe 2008, PG-13) |
|
| 4 |
Constantine 2005, R) |
|
| 5 |
The Constant Gardener 2005, R) |
|
| 6 |
Enemy at the Gates 2001, R) |
|
| 7 |
Runaway Jury 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Sunshine 1999, R) |
|
| 9 |
Inkheart 2008, PG) |
|
| 10 |
The Proposal 2009, PG-13) |
|
| 11 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 12 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 13 |
He's Just Not That Into You 2009, PG-13) |
|
| 14 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 15 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 16 |
The Princess Diaries 2001, G) |
|
| 17 |
Passengers 2008, PG-13) |
|
| 18 |
Made of Honor 2008, PG-13) |
|
| 19 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 20 |
The Emperor's Club 2002, PG-13) |
|
| 21 |
Under the Tuscan Sun 2003, PG-13) |
|
| 22 |
The Pianist 2002, R) |






















