My Favorite Movies
| mannymenace's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 2 |
City Hunter (Sing si lip yan) 1992, PG-13) |
|
| 3 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Cat on a Hot Tin Roof 1958, Unrated) |
|
| 5 |
Unleashed (Danny the Dog) 2005, R) |
|
| 6 |
Iron Man 2008, PG-13) |
|
| 7 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 8 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 9 |
Pretty in Pink 1986, PG-13) |
|
| 10 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 11 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 12 |
Valley Girl 1983, R) |
|
| 13 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 14 |
Fast Times At Ridgemont High 1982, R) |
|
| 15 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13) |
|
| 16 |
I Am Legend 2007, PG-13) |
|
| 17 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 18 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 19 |
Hancock 2008, PG-13) |



















