My Favorite Movies


  manny10293's Rating My Rating
1
The Astronaut's Wife 1999,  R)
The Astronaut's Wife
this movie is so freaky it's good
2
Benny & Joon 1993,  PG)
Benny & Joon
love this movie
3
Blow 2001,  R)
Blow
i love this movie 2
4
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
you're really wierd
5
Chocolat 2000,  PG-13)
Chocolat
this is such a good movie
6
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
Tim Burton's Corpse Bride
looooooooooooove it!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
7
Cry-Baby 1990,  PG-13)
Cry-Baby
poor johnny
8
Daddy Day Care 2003,  PG)
9
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
10
Grease 1978,  PG)
11
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
harry is sooo cute
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
harry is just sooo good looking
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
harry is sooooo handsome in this movie
14
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
harry is sooooo hot in this movie
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
16
Hoodwinked 2006,  PG)
17
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
18
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004,  PG)
19
The Mask 1994,  PG-13)
20
Son of the Mask 2005,  PG)
21
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
this is the greatest movie i have ever seen
22
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
23
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
24
Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band 1978,  PG)
25
Shrek 2001,  PG)
26
Shrek 2 2004,  PG)
27
Shrek the Third 2007,  PG)
28
Sleepy Hollow 1999,  R)
Sleepy Hollow
i love this movie
29
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments