My Favorite Movies
| mannjess's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 2 |
Crash 2005, R) |
|
| 3 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 4 |
Atonement 2007, R) |
|
| 5 |
Memento 2000, R) |
|
| 6 |
Lions for Lambs 2007, R) |
|
| 7 |
Mystic River 2003, R) |
|
| 8 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 9 |
Garden State 2004, R) |
|
| 10 |
The Tracey Fragments 2007, R) |
|
| 11 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 12 |
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring 2003, R) |
|
| 13 |
The Fountain 2006, PG-13) |
|
| 14 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 15 |
WALL-E 2008, G) |
|
| 16 |
Office Space 1999, R) |
|
| 17 |
The Matrix 1999, R) |

















