My Favorite Movies
| maniaca's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 5 |
Troy 2004, R) |
|
| 6 |
Kingdom of Heaven 2005, R) |
|
| 7 |
The Calcium Kid 2004, R) |
|
| 8 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Sense and Sensibility 1995, PG) |
|
| 10 |
The Scorpion King 2002, PG-13) |
|
| 11 |
Herbie: Fully Loaded 2005, G) |
|
| 12 |
The Last Samurai 2003, R) |
|
| 13 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 14 |
The In-Laws 2003, PG-13) |
|
| 15 |
Hairspray 2007, PG) |
|
| 16 |
Something's Gotta Give 2003, PG-13) |
|
| 17 |
First Knight 1995, PG-13) |
|
| 18 |
Bathory 2008, R) |


















