My Favorite Movies
| mandytm97's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Cinderella 1950, G) |
|
| 2 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 3 |
Cinderella II - Dreams Come True 2002, G) |
|
| 4 |
Cinderella III: A Twist in Time 2007, G) |
|
| 5 |
Whisper of the Heart (Mimi wo sumaseba) (If You Listen Closely) 1995, G) |
|
| 6 |
Neko no Ongaeshi (The Cat Returns) 2002, G) |
|
| 7 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 8 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 9 |
Kiki's Delivery Service 1989, G) |
|
| 10 |
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind) 1984, PG) |
|
| 11 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 12 |
Castle in the Sky 1989, PG) |
|
| 13 |
Pom Poko (Heisei tanuki gassen pompoko) (The Raccoon War) 1994, PG) |
|
| 14 |
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005, Unrated) |
|
| 15 |
My Neighbor Totoro 1988, G) |
|
| 16 |
Ratatouille 2007, G) |
|
| 17 |
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007, PG-13) |

















