My Favorite Movies
| mandie101970's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 2 |
The Deep End of the Ocean 1999, PG-13) |
|
| 3 |
The Perfect Storm 2000, PG-13) |
|
| 4 |
Crazy/ Beautiful 2001, PG-13) |
|
| 5 |
Erin Brockovich 2000, R) |
|
| 6 |
The Terminal 2004, PG-13) |
|
| 7 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 8 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 9 |
Big Daddy 1999, PG-13) |
|
| 10 |
The Waterboy 1998, PG-13) |
|
| 11 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 12 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 14 |
Final Destination 3 2006, R) |
|
| 15 |
Against the Ropes 2004, PG-13) |
|
| 16 |
When Harry Met Sally 1989, R) |
|
| 17 |
Sleepless in Seattle 1993, PG) |
|
| 18 |
Kate & Leopold 2001, PG-13) |
|
| 19 |
When a Man Loves a Woman 1994, R) |
|
| 20 |
Failure to Launch 2006, PG-13) |
|
| 21 |
Two Weeks Notice 2002, PG-13) |
|
| 22 |
Angel Eyes 2001, R) |
|
| 23 |
Enough 2002, PG-13) |
|
| 24 |
Maid in Manhattan 2002, PG-13) |
|
| 25 |
The Wedding Planner 2001, PG-13) |
|
| 26 |
Shall We Dance 2004, PG-13) |
|
| 27 |
You, Me and Dupree 2006, PG-13) |
|
| 28 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 29 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 30 |
A Guy Thing 2002, PG-13) |
|
| 31 |
Closer 2004, R) |
|
| 32 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 33 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 34 |
About a Boy 2002, PG-13) |
|
| 35 |
Cake 2005, R) |
|
| 36 |
Gothika 2003, R) |
|
| 37 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 38 |
The Break-Up 2006, PG-13) |
|
| 39 |
Sione's Wedding (Samoan Wedding) 2006, Unrated) |
|
| 40 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 41 |
Night at the Museum 2006, PG) |
|
| 42 |
Bring It On 2000, PG-13) |
|
| 43 |
Bring It On Again 2004, PG-13) |
|
| 44 |
Bring It On: All or Nothing 2006, PG-13) |
|
| 45 |
Hide and Seek 2005, R) |
|
| 46 |
Uptown Girls 2003, PG-13) |
|
| 47 |
The War of the Roses 1989, R) |
|
| 48 |
Ladder 49 2004, PG-13) |
















































