My Favorite Movies


  mandi6989's Rating My Rating
1
Dangerous Minds 1995,  R)
2
Cruel Intentions 1999,  R)
3
Finding Nemo 2003,  G)
4
A Walk to Remember 2002,  PG)
5
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989,  PG)
6
Thirteen 2002,  R)
7
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) 2001,  R)
8
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
9
Half Baked 1998,  R)
10
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
11
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
12
Rent 2005,  PG-13)
Rent
OMG, this is sooooo good...but its so sad *tear*
13
Tamara 2005,  R)
14
But I'm A Cheerleader 1999,  R)
15
Puppet Master 1989,  R)
16
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
17
The Lawnmower Man 1992,  R)
18
Lawnmower Man 2 - Jobe's War (Lawnmower Man 2: Beyond Cyberspace) 1996,  PG-13)
19
Shaun of the Dead 2004,  R)
20
Sin City 2005,  R)
21
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
22
Escape to Witch Mountain 1995,  Unrated)
23
The Outsiders 1983,  PG)
24
The Lost Boys 1987,  R)
25
My Boyfriend's Back 1993,  PG-13)
26
Starship Troopers 1997,  R)
27
Happily N'ever After 2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments