My Favorite Movies
| mandee224's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Stephen King's The Stand 2000, Unrated) |
|
| 2 |
Salsa 1988, PG) |
|
| 3 |
The Color Purple 1985, PG-13) |
|
| 4 |
Mighty Joe Young 1998, PG) |
|
| 5 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 6 |
Selena 1997, PG) |
|
| 7 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 8 |
Only the Strong 1993, PG-13) |
|
| 9 |
Anger Management 2003, PG-13) |
|
| 10 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 11 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Young Guns 1988, R) |
|
| 13 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 15 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 16 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 17 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 18 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 19 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 20 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 21 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 22 |
Cars 2006, G) |
|
| 23 |
Monsters, Inc. 2001, G) |
|
| 24 |
The Notebook 2004, PG-13) |
























