My Favorite Movies


  manatarms14's Rating My Rating
1
Star Wars: Clone Wars - Volume 2 2005,  G)
2
Star Wars: Clone Wars - Volume 1 2003,  G)
3
Star Wars vs. Star Trek ,  Unrated)
4
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
5
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
6
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
7
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
8
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
9
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
10
Star Wars: Holiday Special 1978,  Unrated)
11
Star Trek: The Motion Picture 1979,  G)
12
Star Trek - First Contact 1996,  PG-13)
13
Star Trek - Insurrection 1998,  PG)
14
Star Trek - Nemesis 2002,  PG-13)
Star Trek - Nemesis
although i was disappointed to see data destroyed in this one
15
Star Trek V - The Final Frontier 1989,  PG)
16
Star Trek Generations 1994,  PG)
17
Star Trek VI - The Undiscovered Country 1991,  PG)
18
Star Trek II - The Wrath of Khan 1982,  PG)
19
Star Trek IV - The Voyage Home 1986,  PG)
20
Star Trek III - The Search for Spock 1984,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments