My Favorite Movies
| mamasoldier's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
300 2007, R) |
|
| 2 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 3 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 4 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 8 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 9 |
Sin City 2005, R) |
|
| 10 |
Old School 2003, R) |
|
| 11 |
Zoolander 2001, PG-13) |
|
| 12 |
Napoleon Dynamite 2004, PG) |
|
| 13 |
Office Space 1999, R) |
|
| 14 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 15 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 16 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 17 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 18 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 19 |
Grease 1978, PG) |
|
| 20 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |




















