My Favorite Movies
| mamakat1984's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Wild Hogs 2007, PG-13) |
|
| 2 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 3 |
Where the Heart Is 2000, PG-13) |
|
| 4 |
Ghost 1990, PG-13) |
|
| 5 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 6 |
Life as a House 2001, R) |
|
| 7 |
Monsters, Inc. 2001, G) |
|
| 8 |
Yours, Mine and Ours 1968, Unrated) |
|
| 9 |
Toy Story 1995, G) |
|
| 10 |
Identity 2003, R) |
|
| 11 |
American History X 1998, R) |
|
| 12 |
Frequency 2000, PG-13) |
|
| 13 |
The Five People You Meet in Heaven 2004, Unrated) |
|
| 14 |
It's a Wonderful Life 1946, G) |
|
| 15 |
The Life of David Gale 2003, R) |
|
| 16 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 17 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 18 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 19 |
City of Angels 1998, PG-13) |



















