Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  mamabearsue's Rating My Rating
1
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
will smith at his best
2
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
Brillrant Film laugh untill I hurt but a good hurt The Wayans at there best
3
Saving Private Ryan 1998,  R)
4
The Great Escape 1963,  Unrated)
The Great Escape
off the chart the ultermate film
5
The Last Boy Scout 1991,  R)
The Last Boy Scout
What a duo they can fight in my corner any day
6
A Low Down Dirty Shame 1994,  R)
A Low Down Dirty Shame
now this wayans is one talented guy he acts writes and directed too and plus he is the sexy is one of all
7
The Glimmer Man 1996,  R)
8
Middlemarch 1994,  Unrated)
Middlemarch
Brillant Classical drama
9
Today You Die 2005,  R)
Today You Die
well steven doing what he dose best
10
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
The Bourne Identity
Matt Damon just gets better as he get older
11
Die Hard 1988,  R)
Die Hard
This Guy is just amazing
12
The Fifth Element 1997,  PG-13)
13
The Whole Nine Yards 2000,  R)
14
Race to Witch Mountain 2009,  PG)
15
Return from Witch Mountain 1978,  G)
Return from Witch Mountain
this has been very god film for a long time it will be intresting if the remake comes up to the mark

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments