My Favorite Movies


  1. Maliya94
  2. Maliya

Give list a short description

  Maliya94's Rating My Rating
1
Koi... Mil Gaya (I Found Someone) 2003,  G)
Koi... Mil Gaya (I Found Someone)
really kwl
2
Krrish 2006,  Unrated)
Krrish
WICKED...luv da first part 2 but in dis one hrithik Roshan lux mor FIT.
3
Main Hoon Na 2004,  G)
Main Hoon Na
can't get enough of it
4
Minutemen 2008,  Unrated)
Minutemen
Wicked, Jason Dolley lux fit, so duz Zeke and Dereck
5
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
watched it wen i wuz litte but i stil undastud it...KWL. watched it again wen i wuz. 13...dis year
6
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
good but not da best
7
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
watched it wen i wuz litte but i stil undastud it...KWL. watched it again wen i wuz. 13...dis year
8
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
watched it wen i wuz litte but i stil undastud it...KWL. watched it again wen i wuz. 13...dis year
9
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
Harry Potter and the Half-Blood Prince
buk wuz gud so da movie shud be WIKED
10
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
I'm DIEING 2 see it. sum ppl r sayin it's shit but den odaz r sayin it's da BEST.
11
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1
luv da buk so da movie shud be gud...heard it's gonna be 2 seperate movies.
12
Discovering the Real World of Harry Potter 2001,  Unrated)
13
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
LUVED IT, chad nd hillary r da PERFECT match
14
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
kwl nd rude
15
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
i WANT the choc factory
16
Shikhar 2005,  Unrated)
Shikhar
KWL...shahid is so FIT...him and Amrita lux Sooooooooo GUD 2geda.
17
Ishq Vishk 2003,  Unrated)
Ishq Vishk
KWL...shahid is so FIT...him and Amrita lux Sooooooooo GUD 2geda.
18
Salaam-e-Ishq 2007,  Unrated)
Salaam-e-Ishq
seen abit nd den got sort of bored. but i LUV da songz
19
Pyaar Ke Side Effects 2006,  Unrated)
Pyaar Ke Side Effects
not dat gud
20
Vivah 2005,  Unrated)
Vivah
heard it's really gud.
21
36 China Town 2006,  Unrated)
36 China Town
KWL movie...abit scary...songz r wicked
22
Rush Hour 1998,  PG-13)
Rush Hour
Kwl and rib tickling
23
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
Rush Hour 2
Kwl and rib tickling
24
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
Rush Hour 3
Kwl and rib tickling
25
Jumper 2008,  PG-13)
Jumper
This movoie is AMAZING...such a good film not not just good FANTATIC, BRILLIANT ever positive word under the word I loved every single second of it I want to see it again !!! The TeLepoRT Way is VerY CooL

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. Maliya94
    Maliya94 posted 4 years ago

    I LUV MOVIES AND HOT ACTORZ