Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  malas94's Rating My Rating
1
Twilight 2008,  PG-13)
2
The Holiday 2006,  PG-13)
3
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
4
Poseidon 2006,  PG-13)
5
Independence Day 1996,  PG-13)
6
Final Destination 2000,  R)
7
Final Destination 2 2003,  R)
8
Final Destination 3 2006,  R)
9
Scary Movie 2000,  R)
10
Scary Movie 2 2001,  R)
11
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
12
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
13
Scream... and Die! 1974,  R)
14
Scream 2 1997,  R)
15
Scream 3 2000,  R)
16
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
17
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
18
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
19
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
20
Yours, Mine & Ours 2005,  PG)
21
DearS - 2nd Contact 2005,  Unrated)
22
Teen Titans: Trouble in Tokyo 2006,  Unrated)
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
24
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
26
A Cinderella Story 2004,  PG)
27
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
28
The Secret Garden 1993,  PG)
29
The Mask of Zorro 1998,  PG-13)
30
The Legend of Zorro 2005,  PG)
31
Freaky Friday 2003,  PG)
32
Catwoman 2004,  PG-13)
33
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
34
The Lion King 1994,  G)
35
The Lion King 1 1/2 2004,  G)
36
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
37
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
38
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005,  Unrated)
39
Perfect Stranger 2007,  R)
40
Panic Room 2002,  R)
41
Flightplan 2005,  PG-13)
42
Elektra 2005,  PG-13)
43
Pixel Perfect 2004,  Unrated)
44
Disturbia 2007,  PG-13)
45
The Tooth Fairy 2006,  PG)
46
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
47
The Pacifier 2005,  PG)
48
Gothika 2003,  R)
49
The Descent 2005,  R)
50
Dawn of the Dead 2004,  R)
51
The Amityville Horror 2005,  R)
52
The Covenant 2006,  PG-13)
53
The Cave 2005,  PG-13)
54
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
55
Penelope 2006,  PG)
56
Lady in the Water 2006,  PG-13)
57
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
58
Frágiles (Fragile) 2005,  PG-13)
59
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
60
Dead Silence 1998,  R)
61
Dead Silence 2006,  R)
62
Push 2009,  PG-13)
63
Hotel for Dogs 2009,  PG)
64
My Bloody Valentine 3-D 2009,  R)
65
Room 6 2005,  Unrated)
66
April Fool's Day 2008,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments