My Favorite Movies
just for my soul
| mala70's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Sister Act 1992, PG) |
|
| 2 |
Sister Act 2: Back in the Habit 1993, PG) |
|
| 3 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 4 |
Love Story 1970, PG) |
|
| 5 |
Tattoo, a Love Story 2002, R) |
|
| 6 |
Four Days In November 1964, Unrated) |
|
| 7 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 8 |
The Count of Monte-Cristo 1974, R) |
|
| 9 |
Anna Karenina 1935, Unrated) |
|
| 10 |
Zorba the Greek 2005, Unrated) |
|
| 11 |
La Strada (The Road) 1954, PG) |
|
| 12 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 13 |
Big Daddy 1999, PG-13) |
|
| 14 |
Lorenzo's Oil 1992, PG-13) |
|
| 15 |
The Last of the Mohicans 1992, R) |













