My Favorite Movies


  makaylaheaton's Rating My Rating
1
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
I love this movie.
It reminds me of well....if you go to my school you know who im talking about. lol.
and plus one of my 3 fave actor/actresses are in this movie. Brittany Snow && Sophia Bush && Jesse Metcalfe.
2
The Ringer 2005,  PG-13)
The Ringer
This movie is so hilarious.
If you havent seen it,you need to.
3
Into the Blue 2005,  PG-13)
Into the Blue
I love this movie so much.
Jessica Alba is my fave actress of all time,or 1 outta 3. lol.
And whoaahh Paul Walker is hott,and yess Shannon i know hes already yours,lmao.
4
Jackass: Number Two 2006,  R)
Jackass: Number Two
I saw it w/ Jessica and we laughed our asses off!!!!
5
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
I love this movie.
Me and my girls quote it all the time!
6
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
I own it,and can watch it over and over again.
And never get tired of it.

--and Channing Tattum is so hott. Lol.
Another good reason to watch it. Lol.
7
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Loved it!!!!!!
8
The Hot Chick 2002,  PG-13)
The Hot Chick
One of my favorites!
Its so funny!
Me and Jessica quote it all the time.
Haha "you can put your weed in there" Lol.
9
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
The sweetest movie i have ever seen.
No love story can beat this one.
10
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
LOVE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
11
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
I have watched it so much that ive memorized it!
12
Chasing Liberty 2004,  PG-13)
13
A Lot Like Love 2005,  PG-13)
A Lot Like Love
I absolutely adore this movie.
<3.
14
Stick It 2006,  PG)
Stick It
I love this movie!
My best friend used to be a gymnast,
and since i saw this movie,
i give her major props for doing all that stuff!
15
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
Just Like Heaven
One of the best movies i have ever seen!
16
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada
LOVE!!!!
17
Jackass - The Movie 2002,  R)
Jackass - The Movie
i know its wierd for a girl to like a movie like this,but its just sooooooooooooooooo funny
18
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
So freaking funny!
19
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
Napoleon Dynamite
So stupid that its funny!
20
Without A Paddle 2004,  PG-13)
Without A Paddle
LOVE IT,IT WAS SOOOOOO FUNNY!
21
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Good but the first one is better!
22
Legally Blonde 2001,  PG-13)
Legally Blonde
I LOVE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
23
Aquamarine 2006,  PG)
Aquamarine
LOVE LOVE
24
Tristan & Isolde 2005,  PG-13)
Tristan & Isolde
Sweet
25
Just My Luck 2006,  PG-13)
Just My Luck
loved it******
26
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003,  PG-13)
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde
LOVE
27
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
Funnnnnny!!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments