Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  maisaimai's Rating My Rating
1
The Little Mermaid 1989,  G)
2
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
3
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
4
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
5
National Treasure 2004,  PG)
6
National Treasure: Book of Secrets 2007,  PG)
7
Shrek 2001,  PG)
8
Shrek 2 2004,  PG)
9
Shrek the Third 2007,  PG)
10
Cinderella 1950,  G)
11
Sleeping Beauty 1959,  G)
12
The Great Mouse Detective 1986,  G)
13
Winnie the Pooh - A Very Merry Pooh Year 2008,  G)
14
Winnie the Pooh - Frankenpooh and Spookable Pooh 2000,  G)
15
The Many Adventures of Winnie the Pooh 1977,  G)
16
Winnie the Pooh - Seasons of Giving 1999,  G)
17
The Book of Pooh - Stories From the Heart 2001,  Unrated)
18
Growing Up With Winnie the Pooh - Friends Forever 1988,  Unrated)
19
Growing Up With Winnie the Pooh - A Great Day of Discovery 2005,  Unrated)
20
Winnie the Pooh - Springtime with Roo 2004,  G)
21
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
22
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
26
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
27
Spongebob Squarepants - Spongebob Goes Prehistoric 2004,  Unrated)
28
The Spongebob Squarepants Movie 2004,  PG)
29
SpongeBob Squarepants - Christmas 2003,  Unrated)
30
SpongeBob SquarePants - Sea Stories 2002,  G)
31
SpongeBob SquarePants - Halloween 2002,  Unrated)
32
Spongebob Squarepants - Fear of a Krabby Patty 2005,  Unrated)
33
DOA: Dead or Alive 2007,  PG-13)
34
Taxi 2004,  PG-13)
35
Taxi 2 2000,  Unrated)
36
Taxi 3 2003,  Unrated)
37
Taxi 4 2007,  Unrated)
38
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
39
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
40
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
41
Happy Feet 2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments