My Favorite Movies


  MagiclTrevor's Rating My Rating
1
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) 2005,  PG-13)
2
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind) 1984,  PG)
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind)
I really liked this show! It was good!
3
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
Howl's Moving Castle
Ah!!! I liked this show to!! The fire is funny! 'May all your bacon burn!' hahaha!
4
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
Princess Mononoke (Mononoke-hime)
this is my favorite anime movie!! Its so good!! >.<
5
My Neighbor Totoro 1988,  G)
My Neighbor Totoro
I Love this movie!! >.< It's so good! I love Totoro, he's so kawaii.
6
Yu Yu Hakusho: The Movie - Poltergeist Report 1994,  PG-13)
Yu Yu Hakusho: The Movie - Poltergeist Report
Yeah, this movie was good.. not as good as princess Mononoke, but still good!
7
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
I Cried when I watched this show!! :'( It was sad, but it was really good!
8
Déjà Vu 2006,  PG-13)
Déjà Vu
THis show is good to... though not as good as the prestige.
9
The Prestige 2006,  PG-13)
The Prestige
Muhahah!! I saw this show three times in theaters. Its a very good movie!!
10
Cruel Intentions 1999,  R)
Cruel Intentions
This was a good show, it was also funny!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments