My Favorite Movies
| magickfreak's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
House On Haunted Hill 1959, PG) |
|
| 2 |
House of Usher (The Fall of the House of Usher) 1960, Unrated) |
|
| 3 |
Theater of Blood (Theatre of Blood) (Much Ado About Murder) 1973, R) |
|
| 4 |
The Bat 1959, PG) |
|
| 5 |
The Last Man on Earth 1964, Unrated) |
|
| 6 |
The Raven 1963, G) |
|
| 7 |
The Masque of the Red Death 1989, R) |
|
| 8 |
Tales of Terror 1962, Unrated) |
|
| 9 |
Pit and the Pendulum (The Pit and the Pendulum) 1961, Unrated) |
|
| 10 |
Elvira, Mistress of the Dark 1988, PG-13) |
|
| 11 |
Dracula 1931, Unrated) |
|
| 12 |
Blood For Dracula 2005, R) |
|
| 13 |
The Brides of Dracula 1960, Unrated) |
|
| 14 |
Bram Stoker's Dracula 1992, R) |
|
| 15 |
House of Dracula 1945, Unrated) |
|
| 16 |
Son of Dracula 1943, Unrated) |
|
| 17 |
And Now the Screaming Starts 1973, R) |















