My Favorite Movies


  MagicEyes's Rating My Rating
1
The Iron Giant 1999,  PG)
The Iron Giant
cool movie.
2
XXX 2002,  PG-13)
XXX
yes please.
3
Gothika 2003,  R)
Gothika
cool movie.
4
Final Destination 2 2003,  R)
Final Destination 2
cool movie.
5
Cast Away 2000,  PG-13)
Cast Away
cool movie.
6
Walking Tall 2004,  PG-13)
Walking Tall
cool movie.
7
Jaws 3 1983,  PG)
Jaws 3
cool movie.
8
Father of the Bride 1991,  PG)
Father of the Bride
cool movie.
9
Look Who's Talking 1989,  PG-13)
Look Who's Talking
cool movie.
10
The Beach 2000,  R)
The Beach
freaky film this one.
11
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder)
cool movie.
12
Deep Blue Sea 1999,  R)
Deep Blue Sea
cool movie.
13
Die Another Day 2002,  PG-13)
Die Another Day
cool movie.
14
Ghost Ship 2002,  R)
Ghost Ship
Fantastic.
15
Jaws 2 1978,  PG)
Jaws 2
cool movie.
16
Stuart Little 2 2002,  PG)
Stuart Little 2
cool movie.
17
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
I Still Know What You Did Last Summer
cool movie.
18
Blade: Trinity 2004,  R)
Blade: Trinity
cool movie.
19
Stepmom 1998,  PG-13)
Stepmom
cool movie.
20
Mighty Joe Young 1998,  PG)
Mighty Joe Young
seen it loved it.
21
Waterworld 1995,  PG-13)
Waterworld
cool movie.
22
The Tuxedo 2002,  PG-13)
The Tuxedo
cool movie.
23
Peter Pan 2003,  PG)
Peter Pan
cool movie.
24
The Haunting 1999,  PG-13)
The Haunting
cool movie.
25
Johnny English 2003,  PG)
Johnny English
cool movie.
26
The Shawshank Redemption 1994,  R)
The Shawshank Redemption
cool movie.
27
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
Mission: Impossible III
cool movie.
28
City of Angels 1998,  PG-13)
City of Angels
cool movie.
29
Labyrinth 1986,  PG)
Labyrinth
cool movie.
30
Crocodile Dundee in Los Angeles 2001,  PG)
Crocodile Dundee in Los Angeles
cool movie.
31
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
South Park: Bigger, Longer and Uncut
funny as film.
32
The Italian Job 2003,  PG-13)
The Italian Job
Fantastic movie.
33
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life
cool movie.
34
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
The Rocky Horror Picture Show
cool movie.
35
The Pacifier 2005,  PG)
The Pacifier
yes please.
36
Crocodile Dundee 1986,  PG-13)
Crocodile Dundee
cool movie.
37
GoldenEye 1995,  PG-13)
GoldenEye
cool movie.
38
Into the Blue 2005,  PG-13)
Into the Blue
Fantastic movie.
39
Mona Lisa Smile 2003,  PG-13)
Mona Lisa Smile
cool movie.
40
Deuce Bigalow: Male Gigolo 1999,  R)
Deuce Bigalow: Male Gigolo
cool movie.
41
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
bring it on loved it.
42
Girls Just Want to Have Fun 1985,  PG)
43
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
44
Mr. Bean's Holiday 2007,  G)
Mr. Bean's Holiday
This movie is,gonna be great.I can't wait...
45
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
Seen & loved it.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments