Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  mafiaag's Rating My Rating
1
Lat sau san taam (Hard-Boiled) 1992,  R)
2
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966,  R)
3
3-Iron (Bin-jip) (Empty Houses) 2004,  R)
4
Brother 2000,  R)
5
All About Lily Chou-Chou (Riri Shushu no subete) 2001,  Unrated)
6
Dolls 2002,  Unrated)
7
Samaria (Samaritan Girl) 2004,  R)
8
Fireworks (Hana-bi) 1997,  R)
9
Once Upon a Time in the West (C'era una volta il West) 1968,  PG-13)
10
A Fistful of Dynamite (Duck, You Sucker) (Gił la testa) 1972,  PG)
11
Sonatine 1993,  R)
12
Keulraesik (The Classic) 2003,  Unrated)
13
Yeopgijeogin geunyeo (My Sassy Girl) 2001,  Unrated)
14
Sympathy for Mr. Vengeance (Boksuneun naui geot) 2002,  R)
15
The Killer (Dip huet seung hung) 1989,  R)
16
Opera 1987,  R)
17
Go 2002,  Unrated)
18
Be With You (Ima, ai ni yukimasu) 2004,  Unrated)
19
Pikunikku (Picnic) 1994,  PG)
20
Hana to Alice (Hana & Alice) 2004,  Unrated)
21
Swallowtail & Butterfly 1996,  Unrated)
22
Love Exposure 2011,  Unrated)
23
Welcome Back Mr. McDonald 1998,  Unrated)
24
Yasuwa minyeo (The Beast and the Beauty) 2005,  Unrated)
25
Secret Rivals 2: Revenge of the Gold Fox 1977,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments