My Favorite Movies
| maestra882004's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Meet Joe Black 1998, PG-13) |
|
| 2 |
Crazy As Hell 2002, R) |
|
| 3 |
Eve's Bayou 1997, R) |
|
| 4 |
The Legend of 1900 (La leggenda del pianista sull'oceano) 1998, R) |
|
| 5 |
The Legend of Hell House 1973, PG) |
|
| 6 |
Phenomenon 1996, PG) |
|
| 7 |
The X-Files - Fight the Future 1998, PG-13) |
|
| 8 |
Ocean's Eleven 1960, Unrated) |
|
| 9 |
The Talented Mr. Ripley 1999, R) |
|
| 10 |
The Brothers Grimm 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Ray 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Hannibal 2001, R) |
|
| 13 |
Ice Age 2002, PG) |
|
| 14 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 15 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 16 |
Angel Heart 1987, R) |
|
| 17 |
Great Expectations 1998, R) |
|
| 18 |
Lonely Hearts 2006, R) |
|
| 19 |
Shoot 'Em Up 2007, R) |
|
| 20 |
Babylon A.D. 2008, PG-13) |
|
| 21 |
The Painted Veil 2006, PG-13) |
|
| 22 |
Dead Man 1995, R) |
|
| 23 |
Perfume: The Story of a Murderer 2006, R) |
|
| 24 |
Roger Dodger 2002, R) |
|
| 25 |
Closet Land 1990, R) |
|
| 26 |
Northfork 2003, PG-13) |
|
| 27 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 28 |
Taken 2008, PG-13) |



























