My Favorite Movies


  MadSkiver's Rating My Rating
1
Fight Club 1999,  R)
2
Sukiyaki Western Django 2007,  R)
3
Crank 2006,  R)
4
Defiance 2008,  R)
Defiance
This flick was highly entertaining, I'd watch it again.
5
Lord of War 2005,  R)
6
Watchmen 2009,  R)
7
I Love You, Man 2009,  R)
8
The Transporter 2002,  PG-13)
9
Transporter 2 2005,  PG-13)
10
Pan's Labyrinth 2006,  R)
11
Casino 1995,  R)
Casino
Best gangster movie ever!!
12
Predator 1987,  R)
13
The Boondock Saints 2000,  R)
14
Phenomenon 1996,  PG)
Phenomenon
makes me ball my eyes out
15
Alfie 2004,  R)
Alfie
Jude law, soooo sexy.
16
Interview with the Vampire 1994,  R)
17
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
Who doesn't like it?
18
Dangerous Minds 1995,  R)
19
Every Which Way But Loose 1978,  PG)
Every Which Way But Loose
good for an old fick
20
Any Which Way You Can 1980,  PG)
Any Which Way You Can
good for an old flick
21
Ice Age 2002,  PG)
Ice Age
funny and reminds me of people I know.
22
The Brothers Grimm 2005,  PG-13)
23
Rush Hour 1998,  PG-13)
24
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
25
Underworld 2003,  R)
26
Underworld: Evolution 2006,  R)
27
The Hot Chick 2002,  PG-13)
28
Deuce Bigalow: Male Gigolo 1999,  R)
Deuce Bigalow: Male Gigolo
funny funny funny
29
The Animal 2001,  PG-13)
30
Jarhead 2005,  R)
Jarhead
Satire, satire, satire.
31
Blade 1998,  R)
32
Blade II 2002,  R)
33
Blade: Trinity 2004,  R)
Blade: Trinity
Awesome awesome awesome, theres nothing more i can say about it!!
34
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
35
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
36
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
better than the first one!
37
Resident Evil 2002,  R)
38
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
39
The Most Dangerous Game 1932,  Unrated)
40
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
41
Predator 2 1990,  R)
42
Eating Out 2: Sloppy Seconds 2006,  Unrated)
Eating Out 2: Sloppy Seconds
hilarious!!!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments