My Favorite Movies


  Madison1982's Rating My Rating
1
Danielle Steel's Once in a Lifetime 2005,  Unrated)
Danielle Steel's Once in a Lifetime
wicked film and it all about deaf child. i really loves this film.
2
The Last Kiss 2006,  R)
The Last Kiss
i can't wait this film comes out on dvd and it gonna be funnier and it's brillaint
3
Little Man 2006,  PG-13)
Little Man
100% brilliant and it make me laugh more and more almost make me cried while laugh, that film is more comdey brillaint
4
The Polar Express 2004,  G)
5
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
Music and Lyrics
funnier and good
6
Because I Said So 2007,  PG-13)
Because I Said So
i want to see this film it say 6 stars it could be funnier and laugh why not watch it
7
Raising Helen 2004,  PG-13)
Raising Helen
my fav film this one. it the best to watch and it worth to watch it 100%
8
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
Monster-in-Law
brilliant and very frunny best one ! hoping to know when it gonna be part 2
9
Ladder 49 2004,  PG-13)
Ladder 49
brilliant
10
An Unfinished Life 2005,  PG-13)
An Unfinished Life
briliant film
11
Jack and Sarah 1995,  R)
Jack and Sarah
i love this fim always watch it over and again best film by Richard E Grant
12
Along Came Polly 2004,  PG-13)
13
First Daughter 2004,  PG)
First Daughter
brilliant and wicked film with micheal keaton like father like daughter. aaw wicked film
14
Steel Magnolias 1989,  PG)
Steel Magnolias
best film it woryj worth to watch 100%
15
Smokey and the Bandit 1977,  PG)
Smokey and the Bandit
wicked
16
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
Mrs. Doubtfire
wicked
17
Something's Gotta Give 2003,  PG-13)
Something's Gotta Give
wicked films
18
Seven Brides for Seven Brothers 1954,  G)
Seven Brides for Seven Brothers
best film for christmas and I love it. its my fav film. it worth to watch it, 100%
19
Baby Boom 1987,  PG)
Baby Boom
wicked....
20
I Am Sam 2001,  PG-13)
21
Turner and Hooch 1989,  PG)
Turner and Hooch
brilliant film
22
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
23
The Deep End of the Ocean 1999,  PG-13)
The Deep End of the Ocean
true story this fim
24
Casper 1995,  PG)
Casper
very good film by handsome devon sawa

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments