My Favorite Movies


  maddoggill36's Rating My Rating
1
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
Bridget Jones's Diary
10/10 great movie nite in with the girls!
2
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004,  R)
Bridget Jones - The Edge of Reason
8/10
3
The Green Mile 1999,  R)
The Green Mile
Great drama a must see 10/10
4
Four Brothers 2005,  R)
5
Courage Under Fire 1996,  R)
Courage Under Fire
10/10
6
Heat 1995,  R)
Heat
LOVED IT!!!!.....
7
Highlander 1986,  R)
Highlander
BRILL LOVE THESE 2 ACTORS!!...
8
Wimbledon 2004,  PG-13)
Wimbledon
GREAT
9
The Untouchables 1987,  R)
The Untouchables
10/10
10
GoodFellas 1990,  R)
GoodFellas
great from de niro
11
Hotel Rwanda 2004,  PG-13)
Hotel Rwanda
GREAT MOVIE
12
In Her Shoes 2005,  PG-13)
In Her Shoes
FUNNY
13
The Bodyguard 1992,  R)
14
Hostage 2005,  R)
15
Kinky Boots 2005,  PG-13)
Kinky Boots
great
16
Billy Elliot 2001,  R)
Billy Elliot
great
17
Ladder 49 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments