My Favorite Movies
| machinemolle's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Third Man 1949, Unrated) |
|
| 2 |
Top Hat 1935, Unrated) |
|
| 3 |
Suspiria 1977, R) |
|
| 4 |
Cabin in the Sky 1943, Unrated) |
|
| 5 |
Zulu 1964, PG) |
|
| 6 |
Young at Heart 1954, PG) |
|
| 7 |
The Wind and the Lion 1975, PG) |
|
| 8 |
Hour of the Wolf (Vargtimmen) 1968, Unrated) |
|
| 9 |
Claire's Knee (Le genou de Claire) 1970, PG) |
|
| 10 |
Red River 1948, Unrated) |
|
| 11 |
Dead of Night 1945, R) |











