My Favorite Movies


  Macewild's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
awesome
2
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
3
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
4
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
5
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
6
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
7
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
8
Spider-Man 2002,  PG-13)
9
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
Spider-Man 2
Better than than 1 but 3 rules the way
10
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
Very good
11
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
12
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Not as good as the first but a set up for 3
13
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Very good

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments