Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  mabsj2's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
i love science fiction
2
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
i love science fiction
3
The Matrix Revolutions 2003,  R)
The Matrix Revolutions
i love science fiction
4
The Matrix Reloaded 2003,  R)
The Matrix Reloaded
i love science fiction
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
i love it.
6
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
cool, i love it
7
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
i love science fiction
8
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
cool movie. i am yet to see it.
9
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
Star Wars: Episode IV - A New Hope
i love science fiction
10
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
i love science fiction
11
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
i love science fiction
12
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
i love it
13
The Last King of Scotland 2006,  R)
The Last King of Scotland
cool
14
Perfect Stranger 2007,  R)
Perfect Stranger
cool
15
Blood Diamond 2006,  R)
16
American Wedding 2003,  R)
American Wedding
i like its humour
17
Angels & Demons 2009,  PG-13)
18
Star Wars: The Clone Wars 2008,  PG)
Star Wars: The Clone Wars
love it big time... best movie of all time..
19
X-Men 2000,  PG-13)
X-Men
love science fiction..
20
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
one of my best movies of all time.
21
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
22
American Pie 1999,  R)
American Pie
so funny
23
The Fighting Temptations 2003,  PG-13)
24
Avatar 2009,  PG-13)
Avatar
Best Movie ever!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments