My Favorite Movies
| maandusa's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 2 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 3 |
A Knight's Tale 2001, PG-13) |
|
| 4 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 5 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 6 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 7 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 8 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 10 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 11 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 12 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 13 |
When Harry Met Sally 1989, R) |
|
| 14 |
Dogma 1999, R) |
|
| 15 |
Better Off Dead 1985, PG) |















