Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  m4rg4ret's Rating My Rating
1
Raise Your Voice 2004,  PG)
2
Pretty Woman 1990,  R)
3
The Princess Diaries 2001,  G)
4
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
5
Ice Princess 2005,  G)
6
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
7
My Girl 1991,  PG)
8
My Girl 2 1994,  PG)
9
The Pacifier 2005,  PG)
10
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
11
Liar Liar 1997,  PG-13)
12
Bride and Prejudice 2004,  PG-13)
13
A Walk to Remember 2002,  PG)
14
The Money Pit 1986,  PG)
15
Shall We Dance 2004,  PG-13)
16
Happy Feet 2006,  PG)
17
The Santa Clause 1994,  PG)
18
Material Girls 2006,  PG)
19
War of the Worlds 2005,  PG-13)
20
The Parent Trap 1961,  G)
21
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
22
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
23
A Cinderella Story 2004,  PG)
24
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
25
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
26
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
27
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
28
Dead Poets Society 1989,  PG)
29
Home Alone 1990,  PG)
30
Home Alone 4 2002,  Unrated)
31
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
32
Home Alone 3 1997,  PG)
33
101 Dalmatians 1961,  G)
34
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
35
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
36
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
37
Mean Girls 2004,  PG-13)
38
Sister Act 2: Back in the Habit 1993,  PG)
39
Sister Act 1992,  PG)
40
High School Musical 2006,  G)
41
Step Up 2006,  PG-13)
42
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments