My Favorite Movies
| lyss18's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Chocolat 2000, PG-13) |
|
| 2 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 3 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 4 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 5 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 6 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 7 |
The Crow 1994, R) |
|
| 8 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 9 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 10 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971, G) |
|
| 11 |
Shakespeare in Love 1998, R) |
|
| 12 |
Hero 2002, PG-13) |












