My Favorite Movies


  lynnkd56's Rating My Rating
1
The Color Purple 1985,  PG-13)
2
Legends of the Fall 1994,  R)
Legends of the Fall
one of the bestand brad baby is so sexy in this one love this movie
3
The Joy Luck Club 1993,  R)
4
Red Dragon 2002,  R)
5
The Notebook 2004,  PG-13)
6
Forrest Gump 1994,  PG-13)
7
Flaming Star 1960,  PG)
8
Viva Las Vegas 1964,  PG)
9
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
10
Wrong Turn 2003,  R)
11
Face/Off 1997,  R)
12
Broken Arrow 1996,  R)
13
Swordfish 2001,  R)
14
Pulp Fiction 1994,  R)
15
Cold Mountain 2003,  R)
16
The Hitcher 2007,  R)
The Hitcher
awesome this guy is wicked
17
Interview with the Vampire 1994,  R)
18
Vampires 1998,  R)
19
From Dusk Till Dawn 1996,  R)
20
Fire in the Sky 1993,  PG-13)
21
The Fox and the Hound 1981,  G)
22
Casualties of War 1989,  R)
23
Hannibal 2001,  R)
24
Ghost Rider 2007,  PG-13)
25
Easy Rider 1969,  R)
26
Pale Rider 1985,  R)
27
Ghost 1990,  PG-13)
28
The Ghost and the Darkness 1996,  R)
29
Cabin Fever 2002,  R)
30
Saw III 2006,  R)
31
Saw II 2005,  R)
32
Saw 2004,  R)
33
Saw IV 2007,  R)
34
Dragonfly 2002,  PG-13)
35
Scream 1996,  R)
36
Scream 2 1997,  R)
37
Scream 3 2000,  R)
38
Scary Movie 2000,  R)
39
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
40
Scary Movie 2 2001,  R)
41
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
42
Halloween 1978,  R)
43
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) 1995,  R)
44
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers 1989,  R)
45
Halloween - Resurrection 2002,  R)
46
Halloween H2O 1998,  R)
47
Halloween II 1981,  R)
48
Halloween 4: The Return of Michael Myers 1988,  R)
49
Wes Craven Presents: They ,  PG-13)
50
Con Air 1997,  R)
51
Jeepers Creepers 2001,  R)
52
Jeepers Creepers 2 2003,  R)
53
The Descent 2005,  R)
54
Rest Stop 2006,  R)
55
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006,  R)
56
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III 1990,  R)
57
The Texas Chainsaw Massacre 1974,  R)
58
The Texas Chainsaw Massacre 2 1986,  R)
59
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
60
Final Destination 3 2006,  R)
61
Wrong Turn 2: Dead End 2007,  Unrated)
62
Final Destination 2000,  R)
63
Final Destination 2 2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments