My Favorite Movies
| Lynnism's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997, PG-13) |
|
| 2 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 3 |
Magnolia 1999, R) |
|
| 4 |
Midnight Cowboy 1969, R) |
|
| 5 |
The Graduate 1967, PG) |
|
| 6 |
La Strada (The Road) 1954, PG) |
|
| 7 |
Scent of a Woman 1992, R) |
|
| 8 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 9 |
Pi 1998, R) |
|
| 10 |
The Fountain 2006, PG-13) |










