My Favorite Movies


  lynnennis's Rating My Rating
1
Blow 2001,  R)
Blow
best movie ever
2
Zoolander 2001,  PG-13)
Zoolander
extremily funny
3
Pulp Fiction 1994,  R)
Pulp Fiction
very good
4
A Bronx Tale 1993,  R)
A Bronx Tale
love this movie
5
Not Another Teen Movie 2001,  R)
Not Another Teen Movie
never gets old
6
O Brother, Where Art Thou? 2000,  PG-13)
O Brother, Where Art Thou?
so funny loved it!
7
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
Napoleon Dynamite
"you don't even know me" "god"
8
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
best love story
9
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
very good sound track...
10
The Godfather 1972,  R)
The Godfather
just can't beat it!!!!
11
Thirteen 2002,  R)
Thirteen
powerful...
12
8 Mile 2002,  R)
8 Mile
eminem is brilant at anything he does...
13
The Commitments 1991,  R)
The Commitments
very funny irish film
14
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
johnny depp and pirates, how could you go wrong
15
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
funny funny funny what else can i saw about the waynes bros.
16
Crazy/ Beautiful 2001,  PG-13)
Crazy/ Beautiful
i loved this movie!!!it was brill
17
Chicago 2002,  PG-13)
Chicago
the best..

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments