My Favorite Movies


  lynnafalko's Rating My Rating
1
Left Behind - World at War 2005,  PG-13)
2
Left Behind II - Tribulation Force 2002,  PG-13)
3
Left Behind - The Movie 2000,  PG-13)
4
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
6
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
7
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
8
Pride and Prejudice ,  Unrated)
9
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
10
The Shawshank Redemption 1994,  R)
11
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
12
The Green Mile 1999,  R)
13
Cowboy Bebop - Session 1 2000,  Unrated)
14
The Fox and the Hound 1981,  G)
15
The Little Mermaid 1989,  G)
16
Bambi II 2006,  G)
17
The Jungle Book 1967,  G)
18
Aladdin 1992,  G)
19
Bambi 1942,  G)
20
Beauty and the Beast 1991,  G)
21
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
22
The Lion King 1994,  G)
23
Grease 1978,  PG)
24
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
25
A Walk to Remember 2002,  PG)
26
War of the Worlds 2005,  PG-13)
27
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
28
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
29
Troy 2004,  R)
30
Tristan & Isolde 2005,  PG-13)
31
Lady and the Tramp 1955,  G)
32
Dumbo 1941,  G)
33
Beauty and the Beast - The Enchanted Christmas 1998,  G)
34
Beauty And The Beast - Belle's Magical World 2003,  G)
35
Pocahontas 1996,  G)
36
Meet the Parents 2000,  PG-13)
37
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
38
Cinderella 1950,  G)
39
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
40
Click 2006,  PG-13)
41
Superman Returns 2006,  PG-13)
42
Runaway Bride 1999,  PG)
43
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
44
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
45
She's All That 1999,  PG-13)
46
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
47
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
48
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
49
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
50
A Cinderella Story 2004,  PG)
51
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
52
Pretty Woman 1990,  R)
53
National Treasure 2004,  PG)
54
Sky High 2005,  PG)
55
The Others 2001,  PG-13)
56
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
57
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
58
The Waterboy 1998,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments