My Favorite Movies
| lxdivine's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Hunger Games 2012, PG-13) |
|
| 2 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 3 |
The Illusionist 2006, PG-13) |
|
| 4 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 5 |
Gedo senki (Tales from Earthsea) 2006, PG-13) |
|
| 6 |
August Rush 2007, PG) |
|
| 7 |
Hercules 1997, G) |
|
| 8 |
Anastasia 1997, G) |
|
| 9 |
The Road to El Dorado 2000, PG) |
|
| 10 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 11 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 12 |
Ghost Ship 2002, R) |
|
| 13 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 14 |
The Mummy Returns 2001, PG-13) |
|
| 15 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 16 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 17 |
Lady in the Water 2006, PG-13) |
|
| 18 |
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind) 1984, PG) |
|
| 19 |
Sinbad - Legend of the Seven Seas 2003, PG) |
|
| 20 |
Tremors 1990, R) |
|
| 21 |
Tremors 2: Aftershocks 1995, PG-13) |
|
| 22 |
Tremors 3 - Back to Perfection 2001, PG) |
|
| 23 |
Space Jam 1996, PG) |
|
| 24 |
Little Black Book 2004, PG-13) |
|
| 25 |
The Time Machine 2002, PG-13) |
|
| 26 |
Sherlock Holmes 2009, PG-13) |


























