My Favorite Movies
| luzmi45's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 2 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 3 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 4 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Austin Powers in Goldmember 2002, PG-13) |
|
| 6 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 7 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 8 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 9 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 10 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 12 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 13 |
Ace Ventura: Pet Detective 1994, PG-13) |
|
| 14 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 15 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 16 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |

















luzmi45 posted 3 years ago
These movies are recommended to watch.