My Favorite Movies
| luvkat003's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 2 |
Twilight 2008, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Center Stage 2000, PG-13) |
|
| 5 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 6 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 7 |
The Devil Wears Prada 2006, PG-13) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 11 |
What Women Want 2000, PG-13) |
|
| 12 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 13 |
Gridiron Gang 2006, PG-13) |
|
| 14 |
What a Girl Wants 2003, PG) |
|
| 15 |
Walking Tall 2004, PG-13) |
|
| 16 |
Night at the Museum 2006, PG) |
|
| 17 |
The Pianist 2002, R) |
|
| 18 |
Bring It On 2000, PG-13) |
|
| 19 |
The Rundown (Welcome to the Jungle) 2003, PG-13) |
|
| 20 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 21 |
Save the Last Dance 2 2006, PG-13) |
|
| 22 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 23 |
Cars 2006, G) |
|
| 24 |
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar 1995, PG-13) |
|
| 25 |
Be Cool 2005, PG-13) |
|
| 26 |
S.W.A.T. 2003, PG-13) |


























