My Favorite Movies


  lust2dust666's Rating My Rating
1
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
The Rocky Horror Picture Show
One of my all time favorite movies
2
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
Moulin Rouge!
I cry every time I watch this it's beautiful
3
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
The Phantom of the Opera
I saw this for the first time a couple days ago and I fell in love ti's amazingly beautiful
4
But I'm A Cheerleader 1999,  R)
But I'm A Cheerleader
I laughed non-stop, literally Andre was hilarious...great movie but don't watch if you're homophobic
5
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
Monty Python and the Holy Grail
absolutely love this
6
Interview with the Vampire 1994,  R)
Interview with the Vampire
Loved the book, loved the movie...and Tom Cruise and Brad Pitt as vampires, hottness
7
Queen of the Damned 2002,  R)
8
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
9
Grease 2 1982,  PG)
10
Dracula 2000 2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments